Spawalnictwo

SWS

TUCKER SWS

Systemy zgrzewania trzpieni Tucker są najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami na rynku. Ogromny wybór spośród 600 różnych standaryzowanych trzpieni pozwala na wykonanie wysokiej jakości i trwałości połączeń pomiędzy detalami i komponentami.

Systemy SWS występują w 3 konfiguracjach:

  • Automatyczna
  • Półautomatyczna
  • Manualna

Potencjalny system wymaga jednostki sterująco-energetycznej i zależnie od konfiguracji systemu:

  • Głowicy (przeznaczonej do montażu na robocie lub statywie) z systemem podawania kołka z podajnika, przez przewody podające bezpośrednio do narzędzia roboczego.
  • Ręcznego pistoletu z podawaniem kołka (przez podajnik).
  • Ręcznego pistoletu z manualnym podawaniem kołka.

Wymienione powyżej narzędzia spawalnicze TUCKER z technologią silników liniowych, charakteryzują się ich nadzwyczajną dokładnością pozycjonowania. Pozwalają tym samym na powtarzalność procesów produkcyjnych, optymalizując przy tym czas pracy poprzez automatyzację procesu montażowego danego produktu.

Podajniki TUCKERa są wypełniane kołkami, które następnie są pojedynczo ładowane do narzędzia spawalniczego przez przewód podający. Cały proces kontrolowany i sterowany jest z poziomu jednostki sterująco-energetycznej. Urządzenia te są niezwykle łatwe w obsłudze i serwisie przez jasną separację komponentów elektronicznych i pneumatycznych.

Każdy podjanik musi być zgodny ze specyfikacją kołka, który planujemy przypawać stąd nasi technicy przygotowując specyfikację do danego stanowiska TUCKER, potrzebują nierzadko danych kołka jaki jest przeznaczony do danego projektu.

Serwis

Serwis i części zamienne

Zajmujemy się również serwisem gwarancyjnym, pogwarancyjnym oraz dystrybucją części zamiennych do wszystkich oferowanych przez nas narzędzi i urządzeń.